Hakkımda


IMG_3399 Profil

 Detaylı bilgi için Linkedin: CV

#digitaladvertisingsalesdirector @tasit.com #digitalmarketing #onlinemarketing #onlineadvertising #videoadvertising #internet #blogger #nisantasiuniversity #lecturer

İnternet dünyasına bundan  yedi yıl önce girdim. Bu sürenin dört yılı insan kaynaklarını (Bu 3 yıl boyunca İstanbul Bölge Satış Birinciliği) diğer dört yılı da internet reklamcılığını (video) içeriyor. Son görevim de şu anda devam ettirmekte olduğum arabam.com Reklam Satış Müdürü pozisyonu.

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi (Devam Ediyor)

Aktif olarak şu anda çalıştığım arabam.com Reklam Satış Müdürü pozisyonuna ek olarak akademik kariyerim de 2016 yılının Ekim ayında başladı. Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak haftanın bir günü yeni medya ve gazeticilik bölümü öğrencilerine veri görselleştirme dersinde verilerin yorumlanması ve verilerden strateji oluşturma aynı zamanda internet sitelerinde gelir modeli oluşturma konularında rehberlik ediyorum.

Arabam.com (Devam Ediyor)

Şubat 2016 yılından bu yana iLab Holding bünyesinde bulunan arabam.com Reklam Satış Müdürü olarak çalışmaktayım. Bu dönemde dijital medya satın alma ajansları ile iletişimin yanında aynı zamanda programatik satın alma ajansları ile de aktif olarak iletişimdeyim.

Bu dönemde yine satış hedeflerinin belirlenmesi, risturn anlaşmalarının yapılması, satış ekibinin koordinasyonu gibi konularda sorumluluk üstleniyorum.

Tasit.com

Tasit.com  ekibine yılın ikinci yarısı olan Haziran 2014’de katıldım ve şu anda da aktif olarak Reklam Satış Direktörü olarak çalışmaktayım. Çalıştığım dönemde reklam gelirlerinde 2013’e göre %104 ve 2014 yılının ilk yarısına  göre %229′ luk bir gelir artışıyla büyüme önemli ölçüde devam etmektedir. 2015’de daha da hızlı büyüyerek büyük internet siteleri arasındaki yerimizi almış olacağız.

2015 yılının ikinci yarısına  geldiğimizde geriye dönük bir kıyaslama yapmak gerekirse; 2014 yılının ilk yarısıyla 2015 yılının ikinci yarısı kıyaslandığında reklam gelirlerinde 5,5 kat artış gerçekleşmiştir.

Uzmantv

UZMANTV’ye 2011 yılında başlamamla birlikte Online Reklam sektörüne de girmiş oldum. Bu dönem Video’nun ve Video Reklamcılığının yükselişe geçtiği bir dönemdi. Aslında uzun süredir kara geçememiş bir şirketin reklam satış ekibinin ilk üyesi olmak büyük bir risk taşıyordu ve ben bu riski almaya karar vermiştim.
Bu dönemde şirket kara geçmiş ve 2011’den 2012’ye reklam satış bütçelerinde ise %140’lara varan bir artış sağlanmıştı. Buradaki başarılı büyüme sayesinde yine Advertising Sales Manager Pozisyonundan Advertising Group Sales Manager pozisyonuna terfi etmiştim. Bu dönemde Genel Müdür Levent Gültan ve Ersan Özer ile yoğun mesai harcadık ve kendilerinden çok şey öğrendim diyebilirim.
Bu dönemde aynı zamanda Yüksek Lisans bitirme projemde yer alan Video reklamcılığı ve Video Reklamlarından gelir yazım Hocam Şule Işınsu Özmen’in e-ticaret kitabında da yer almaktadır.

Kariyer.net

Kariyer.net macerası benim için 2007-2011 yılları arasında sürdü (3 yıl 7 ay) . Bu dönemde Account Manager pozisyonu ile başlayan çalışma dönemim kendi adıma başarılı geçti diyebilirim. Bu dönemde ar arda üç yıl İstanbul Satış Birinciliği başarısını gösterdim. Son yıl yedi ay çalıştığım için son yılın birincisi miyim onu bilmiyorum ama ayrıldığım dönemde de birinci olduğumu biliyordum. Yani dörte dört diyebiliriz 🙂

Bu süre zarfında şirket benim çalıştığım dönemde %100’lere varan büyümeler sağlıyordu. Son yılımda  benimle birlikte kurulan Yeni Müşteriler Satış Ekibi’nin başarısı şirketin büyümesinin önemli bir kısmını üstleniyordu (ortalamada %60-70 oranında). Bu dönemde Team Leader pozisyonuna terfi etmiştim ve kariyer.net döneminde çok önemli tecrübeler edindim diyebilirim. Hayatımın en yoğun eğitim/kişisel gelişim dönemlerini de yine bu dönemde gerçekleştirdim.

Kariyer.net benim için her zaman pozitif, güler yüzle hatırlayacağım bir tecrübe olarak hayatımın sonuna kadar aklımda yer edecektir.

Eğitim:

Eğitimin hayatımda çok önemli bir yeri olduğu gerçek. Blogu oluşturmamın da ana sebeplerinden biri de içimdeki öğrenmeye olan açlığım diyebilirim.  Sanıyorum 3 yıl önce internet reklamcılığı sektörüne geçmemi sağlayan da aynı güdüydü .  Sanıyorum öğrenmeye yönelik önemli bir  hastalığına kapıldım 🙂
Bilgi Üniversitesi  (Yüksek Lisans)
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü (Lisans)
Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü (Ön Lisans)
Ayrıca 2011 yılında DOTCOM Festivalinde konuşmacı olarak internet reklamcılığı ve UZMANTV konusunda öğrencilerin merak ettiği sorulara bir seminerde cevap verme fırsatını yakaladım. Yine Bilgi Üniversitesinde derslere katılarak MBA öğrencilerine de yine İnternet Reklamcılığı konusunda sunumlar yapma fırsatım da oldu.
Aynı zamanda bazı sertifika ve eğitimlerim de mevcut  (baya da eğitim almışım). Şimdilik küçük bir kısmını yazayım istiyorum.
Kilit Müşteri Yönetimi
Durumsal Liderlik
Satış
Profesyonel İletişim Teknikleri
Davranış ve İletişim Yönetimi
İletişim ve Vücut Dili
İnsan Kaynakları Seçme Yerleştirme
CC

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir